Başkent Konuşma ve Psikolojik Destek Merkezi Ankara

Fen Bilgisi Eğitimi

e-Posta Yazdır

Fen Bilgisi ; ilköğretim 2. kademe öğrencileri için fizik, kimya ve biyoloji konularından oluşan bir derstir. Öğrencilerin özellikle fizik konularında zorlandığı fen bilgisi dersinin ağırlığını fizik ve biyoloji konuları oluşturur. Kimya konuları ise yeni ilköğretim müfredatıyla olabildiğince azaltılmıştır.

Merkezimiz ders alanlarına en iyiye yakın bir özel ders deneyimi yaşatmak için; fen bilgisi öğretmen kadrosunu oluştururken öğretmenlerinin deneyim, bilgi ve formasyon gibi kriterlerin yanında geçmişte ders verdikleri öğrencilerin izlenimlerini de almıştır.

Bizden fen bilgisi öğretmeni istediğiniz zaman öğrencinizin ihtiyacı olan konuya yönelik öğretmen tercihinde de bulunabilirsiniz. Fen Bilgisi öğretmeni yerine fizik, kimya, biyoloji ayrı ayrı branşlarda alanının uzmanı öğretmenler de isteyebilirsiniz.

Fen Bilgisi Özel Derslerinizde Öğretmeniniz Ne Yapar ?

Öğretmenlerimiz; günümüz şartlarında öğrenci başarısına etki eden faktörlerin çeşitlendiğini çok iyi özümsemişlerdir. Artık sadece ders anlatarak öğrencide başarıyı yakalamaya çalışmak büyük eksiklikleri olan bir yöntemdir. Bunun için ders veren öğretmeniniz kendisini öğrencisine ders anlatmanın yanında motivasyon, zaman planlaması, hedef belirleme ve öğrenci takibi gibi öğrenci koçluğunu ilgilendiren alanlardada sorumlu hissetmelidir.

 

Öğretmenlerimizin Verdiği Fen ve Teknoloji Dersleri

Fen Bilgisi İlköğretim 5 Fen ve Teknoloji
Fen Bilgisi İlköğretim 6 Fen ve Teknoloji
Fen Bilgisi İlköğretim 7 Fen ve Teknoloji
Fen Bilgisi İlköğretim 8 Fen ve Teknoloji